Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej w projekcie – A to Polska właśnie… wycieczka turystyczno – rekreacyjna ON z cyklu „WYJDŹ Z DOMU I POZNAJ ŚWIAT” .

W dniach 21-24 października odbyła się wycieczka osób niepełnosprawnych do Kotliny Kłodzkiej. W imprezie uczestniczyły grupy z województw: śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i lubelskiego. Nasze Stowarzyszenie było organizatorem grupy lubelskiej.
Wyjazd grupy lubelskiej rozpoczął się we wczesnych godzinach porannych w dn. 21-10-2021r. podróż trwała ok. 11 godzin. Zakwaterowanie było w Ośrodku NOWY ZDRÓJ w Polanicy. Cała impreza rozpoczęła się wieczorem wspólną kolacja i zapoznaniem z programem.  Ze względu na pandemię integracja była dość znacznie ograniczona, spotkania odbywały się we własnych grupach bądź w małych grupach mieszanych z zachowaniem reżimu sanitarnego (przede wszystkim dystans i maseczki). Zwiedzanie Kotliny Kłodzkiej odbywało się  na zasadzie objazdowej. Każda grupa dostała swojego przewodnika Trasy zwiedzania
  1. Trasa I – Polanica Zdrój – Kłodzko (twierdza, stare miasto) – Złoty Stok (kopalnia złota, gród średniowieczny)– Kletno (jaskinia Niedźwiedzia) – Polanica Zdrój.
  2. Trasa II – Polanica Zdrój – Duszniki (muzeum papiernictwa)– Kudowa (kaplica czaszek, Park Zdrojowy) – Wambierzyce (Śląska Jerozolima –Sanktuarium) – Osówka (podziemne miasto)– Polanica Zdrój
Po kolacji odbywały się spotkania organizatorów z poszczególnych województw w małych grupach, gdzie następowała wymiana doświadczeń dotyczących współpracy ngo z jst w obszarze pomocy ON. Na zakończenie odbyła się biesiada integracyjna oraz Konkurs z nagrodami dotyczący zwiedzanych miejsc. W konkursie wzięły udział 3 osoby z grupy lubelskiej. Wykazały się dużą wiedzą zdobytą podczas wycieczki czym zyskały uznanie całej grupy uczestników. Zdobyły nagrody w postaci pięknych albumów i przewodników turystycznych.
Wycieczkę zrealizowano dzięki dotacji w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO, Priorytet 5. Wsparcie doraźne, edycja 2021, zarządzanego przez Narodowy Instytut Wolności.