Wycieczka osób niepełnosprawnych z powiatu włodawskiego do Krainy Wielkich Jezior.

W dniach 16 – 19 czerwca 2022r. 48 osób z terenu powiatu włodawskiego uczestniczyło w wycieczce turystyczno-rekreacyjnej dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu ,,Wyjdź z domu i poznaj świat”. W grupie znalazło się 32 osoby niepełnosprawne, 2 wolontariuszy i 14 opiekunów.

Podczas pobytu zwiedzaliśmy Warmię i Mazury, jakże urokliwe miejsca.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od św. Lipki gdzie w Sanktuarium Maryjnym wysłuchaliśmy koncertu organowego, potem zwiedziliśmy Reszel – zabytkowy układ urbanistyczny, kościół Św. Piotra i Pawła, ratusz i zamek oraz wojenną kwaterę Hitlera „Wilczy szaniec” w Gierłoży.

Następnego dnia udaliśmy się do Olsztyna gdzie zwiedziliśmy Zamek Kapituły Warmińskiej, katedrę i stare miasto. Oczywiście wszyscy przywitaliśmy się z Kopernikiem. Potem pojechaliśmy do Mikołajek , gdzie trochę zwiedzaliśmy ale co najważniejsze pływaliśmy statkiem po Jeziorze Śniardwy. Na koniec odwiedziliśmy twierdzę BOYEN w Giżycku.

Wieczorami spotykaliśmy się z naszymi przyjaciółmi zarówno z naszej grupy jak i z zaprzyjaźnionych podmiotów biorących udział w projekcie. Jest to już trzecia edycja projektu, uprzednio byliśmy razem w Bieszczadach i Kotlinie Kłodzkiej.

Nasze uczestnictwo w wycieczce zawdzięczamy Stowarzyszeniu ,,NEURON” Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym w Dąbrowie Górniczej, które było organizatorem i realizatorem projektu. projektu WYJDŹ Z DOMU I POZNAJ ŚWIAT, wycieczka osób niepełnosprawnych z czterech województw (śląskie, wielkopolskie, małopolskie, lubelskie). Projekt był dofinansowany ze środków PFRON.

Stowarzyszenie LEPSZE JUTRO było organizatorem grupy lubelskiej.